Чи легалізують вогнепальну зброю в Україні

Ivan Kishchuk Новости 13 июня 2022 Читать: 4 мин Просмотры: 853

В Україні знову підняли питання того, щоб дозволити українцям купувати вогнепальну зброю. І це правильно, бо кожен українець під час війни має право на отримання зброї, щоб могти захистити себе та своїх рідних. Проте зброю і досі повністю не легалізували для всіх громадян України. Як і раніше, українцям  доступна тільки мисливська і гладкоствольна зброя. Раніше для отримання дозволу потрібно було зібрати досить великий пакет документів.

зброя яна матвійчук резніков легалізація
Чиновники хочуть легалізувати зброю

Як отримати дозвіл на зброю зараз

З введенням воєнного стану процес оформлення дозволу на зброю значно спростили. Зараз, щоб отримати дозвіл, будь-який громадянин України має подати:

  • копію документа, що засвідчує особу;
  • за наявності — копію військового квитка, пенсійного посвідчення військової служби чи правоохоронного органу, члена громадського формування або наявного вже дозволу на зброю, а також іншого документу, що підтверджує факт досвіду користування зброєю.

Термін видачі дозволу – 2 дні.

Проте в Нацполіції сказали, що дія такого дозволу обмежена лише на період воєнного стану в Україні. Після закінчення воєнного стану люди, які отримали дозвіл за спрощеною формою, повинні будуть здати цю зброю протягом 10 днів.

Українцям дозволили використовувати зброю проти окупантів

Також нещодавно Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що українцям, які мають дозвіл на зброю відтепер дозволено захищати Україну та знищувати окупантів. Стало це можливо завдяки набуттю чинності Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Цим Законом легалізували власну нагородну, спортивну чи мисливську зброю. Проте Голова Нацполіцї застеріг людей від використання зброї з злочинною метою.

Хто хоче легалізувати зброю

Щодо легалізації зброї ще до війни виступав Міністр оборони України Олексій Резніков. Він казав, що виступає за те, щоб в Україні дозволили зберігання вогнепальної зброї, але не носіння. Резніков ще тоді уточнив, що досвід інших країн показує, що з легалізацією зброї знижується і рівень злочинності.

Вже зараз, після  3 місяців війни урядовці знову заговорили про легалізацію вогнепальної зброї. Так, 25 травня у додатку Дія з’явилося опитування від міністра МВС Монастирського щодо необхідності володіння вогнепальною зброєю. Результат опитування показав, що 59% українців підтримують те, щоб дозволити купівлю і носіння вогнепальної зброї.

Чому треба дозволити зброю для всіх

Вогнепальна зброя має бути доступною для всіх. Адже кожен громадянин України має мати право захистити себе. А зараз це актуально як ніколи, бо у будинки українців вриваються рашисти. Вони вбивають, грабують, гвалтують… А якби зброю легалізували ще до війни, то зараз би рашисти задумалися чи їм варто заходити в дім українця чи ні. Цивільні могли би краще себе захищати.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле