Гетьманцев повертає податки

Ivan Kishchuk Новости 07 июня 2022 Читать: 5 мин Просмотры: 676

У квітні уряд дозволив ввозити легкові авто з Європи і не платити податки. Але зараз у Верховну Раду подали законопроект про відновлення сплати мита на авто. Проте як тільки ця спрощена система запрацювала – чиновники одразу ж почали говорити про те, що мито треба повернути. Але що цьому рішенню передувало?

мито на авто, ввізне мито, податки, гетьманцев, яна матвійчук
Податки на ввезення авто повернуть.

Чому повертають податки

Урядовці аргументували це тим, що на західних кордонах України вишикувалися довжелезні черги з євроблях і через це в Україну дуже довго їде гуманітарна допомога. А також почали говорити, що в Україну ввозять багато авто преміум класу. Хоча це не так.
Черги на кордонах виникли тому, що прикордонники штучно їх створили. Вони дуже довго оформлювали автівки. І зрозуміло чому – втратили величезне джерело доходу з хабарів.

В кінці квітня для «євроблях» відвели лише 7 пунктів пропуску, через які можна було переганяти авто. Тобто, удавана проблема з перешкодою для гуманітарки фактично вирішилася. Але на це урядовці зараз не звертають уваги.

Відмінені податки дозволити купити авто дешево

За період з 9 квітня по 31 травня, поки в Україні було відмінено мито на ввезення автомобілів, українці купили у Європі 123 600 автомобілів. З них лише незначна частина – авто преміум-класу, до яких так причепилися урядовці. Журналісти ж порахували, що середній рік випуску автомобілів, які ввозять в Україну – 2008 рік, а середня ціна ввезеного авто – 4 632 долари. Тобто, заяви про ввезення дорогих авто – це привід, який урядовці використовують для того, щоб збирати більше податків.

Закон, що поверне податки

У пояснювальній записці до законопроекту про повернення мита, вказано, що в Україну ввозять дорогі авто вартістю понад 1 млн грн без сплати мита. І як сумарний результат відміни ввізного мита на авто – держава недоотримала 13 млрд грн податків.

Відміна мита на ввезення авто має бути продовжена, як мінімум, до кінця війни. А ще краще і після війни! Українці мають мати право на власне авто, бо авто – це не розкіш, а життєвонеобхідна річ зараз. Бо до війни багато українців не могли дозволити купити собі авто і коли почалася війна, то багато хто не зміг покинути небезпечні регіони, бо у них просто не було на чому їхати. Уряд мав би враховувати це.

Але для Гетьманцева і податкового комітету збір податків важливіший за безпеку та життя українців.

На що повернуть податки

Окрім того, ініційований у Верховній Раді законопроект передбачає, що відновлять податки:

для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи; для підприємств, що не сплачують ввізне мито; для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

Тобто, уряд знову закручує гайки громадянам і бізнесу. В той час, коли економіка потребує розвитку і ще більших зменшень податків. Адже якщо перестане працювати економіка – перестане працювати армія.

Українці повинні мати економічну свободу. А уряд має її забезпечувати. Одним з тих, хто обмежує економічну свободу українців є Данило Гетьманцев. Український бізнес вже виступив зі зверненням до Володимира Зеленського з вимогою відсторонити Гетьманцева від прийняття економічних рішень. Проте досі влада ніяк не відреагувала на звернення.

Данило Гетьманцев хоче повернути податки, бо він є прихильником марксизму і основним своїм завдання вважає збір податків з українців та бізнесу. Проте така політика Гетьманцева нищить українську економіку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле