Опубликовано:
30 августа 2022
Теги по теме:

Купити шолом військовий з поліетилену: чи це взагалі нормально?

Бизнес Фея Советы 30 августа 2022 Читать: 6 мин Просмотры: 848

Поліетилен (ПЕ) у нас асоціюється з пакетами АТБ і пляшками з-під пива. Нормально, коли з такого матеріалу пропонують купити шолом військовий? А якщо у «сонечко» прилетить, як цей «пакетик» захистить його голову? 

Ну а тепер серйозно. Так, сучасні шоломи виготовляють з поліетилену (UHMW-PE). Так, вони міцні і захищені за найвищим існуючим стандартом. І навіть більше — вони кращі за каски з інших матеріалів (наприклад, араміду). Подробиці — у цій статті.

Арамід, UHMW-PE — про що йде мова?

На ринку сучасних балістичних засобів є два основних типи високоефективних волокнистих матеріалів: UHMW-PE і арамід (кевлар). Обидва підходять для виготовлення куленепробивних шоломів.

Все ж таки не пакетик

UHMW-PE фактично відноситься до поліетилену надвисокої молекулярної маси. Поліетилен має відмінну стабільність і надзвичайно важко розкладається. Крім того, він має низьку термостійкість, стійкість до ультрафіолету, водостійкість і невелику вагу, що робить його ідеальним матеріалом для виготовлення куленепробивного спорядження. Тож коли вам пропонують купити шолом військовий з поліетилену, варто дослухатись.

щолом військовий FAST

Проте високотемпературна стійкість ПЕ є поганою. Тому температуру використання слід контролювати в межах 80 ℃. Таким чином, поліетиленові шоломи можуть задовольнити воїнів України у більшості випадків. Вони не підходять для використання в середовищах з високою температурою: наприклад, на Близькому Сході. Проте русня там якщо і є, Україні вона з такої відстані не загрожує. Нам би з цими розібратись.

А що таке кевлар?

Арамід, також відомий як кевлар, має такі переваги:

  • стійкість до високих температур;
  • стійкість до кислот і лугів;
  • висока міцність.

Його широко використовують при виробництві куленепробивного обладнання, будівельних матеріалів та електроніки. У порівнянні з ПЕ, арамід має кращу стійкість до високих температур.

Але кевлар також має недоліки. Якщо на нього впливати ультрафіолетовим світлом, він розкладається і легко гідролізується. Навіть якщо він зберігається в сухому середовищі, він поглинає вологу з повітря і поступово втрачає властивості. Тому купити шолом військовий з кевлару також можна, але варто захищати його від довгого впливу сонця та води.

шолом військовий FAST всередині

Трохи «історичної справедливості»

Кевлар винайшли раніше за UHMW-PE: у середині ХХ сторіччя. Перше масове виробництво шоломів з араміду налагодили на початку 80-х років. У свій час це був прорив, бо кевлар замінив неефективні, важкі і незахищені каски з металу.

Дослідження матеріалів на цьому не припинили. UHMW-PE став наступним кроком. Кевлар залишається актуальним матеріалом, проте, наприклад, США зараз масово оснащує власну армію шоломами з поліетилену.

Кевлар чи поліетилен: яка різниця, з чого зроблений шолом?

Для початку: якщо вам пропонують купити шолом військовий з ПЕ чи араміду — у кожному разі мова йде про надійні балістичні матеріали. Той же UHMW-PE — це не поліетилен з пивної пляшки, а волокно, нитки якого дуже міцно склеєні між собою. Тож якщо каску виготовили на офіційному заводі (бажано в Європі чи Північній Америці), в плані захисту з нею все чудово.

А тепер поговоримо про різницю між касками ПЕ і кевларовими:

  1. Балістичний захист. Немає ніякої різниці. Для прикладу, шолом FAST з UHMW-PE або кевлару однаково відповідає найвищому зараз стандарту NIJ IIIA. Це означає, що каска витримує постріл з пістолету (наприклад, поширеного у нас Макарова) в упор. До речі, українські продавці шоломів FAST регулярно тестують продукцію на полігоні та знімають це на відео. І виявляється, що ПЕ каски витримують навіть постріл бронебійною кулею.
  2. Вага. Краще купити шолом військовий з UHMW-PE, бо він легший за кевларовий на 150 г. А це, до речі, дуже відчувається під час довгого носіння. Проте зверніть увагу: каска не може важити менше за 1,5 кг. Інакше це китайська підробка.
  3. Стійкість. Про це вже було сказано. Каски з ПЕ не бояться води і сонця, тільки високої температури. Кевларові треба захищати від ультрафіолету та вологи.

Що ще цікавить «сонечок»: популярні питання про шоломи

Навіщо треба купити шолом військовий, якщо у ЗСУ видають спорядження?

Зраду розводити не будемо: видають. Проте самі бійці зізнаються, що шоломи ЗСУ важкі. І після декількох днів навчань або «на нулі», кожен хоче купити щось більш легке і зручне.

Ви написали про пістолетні кулі. А є шоломи, які витримують кулі з автомату?

Так, вони існують. Але їх вага — понад 3 кг. Повірте: більше ніж півгодини у них ви не витримаєте. Шия почне «відвалюватись». Та й загалом: основне завдання балістичного шолома — захистити голову від уламків та сміття, яке розноситься після вибуху. Близько 90% поранень у голову — саме від цього.

Ви згадували каску FAST. Що це таке?

Мова йде про сучасний стандарт шоломів з відкритими вухами. З цим шоломом можна носити навушники і системи комунікації для захисту від контузії та зв’язку з побратимами. За багаточисельними відгуками воїнів ЗСУ, кевларова чи поліетиленова каска FAST — найкращий вибір.

Теги по теме

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле