Опубликовано:
01 ноября 2022
Теги по теме:

Як волонтери боронять країну

Ivan Kishchuk Идеи для бизнеса 01 ноября 2022 Читать: 6 мин Просмотры: 560

Волонтери одними з перших стали на оборону України після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого. Українські волонтери з перших днів почали закривати потреби армії та постраждалих від бойових дій. Саме діяльність волонтерів значно допомогла ефективно протидіяти російським військам.

WAI благодійність волонтерство яна матвійчук волонтери

Волонтери та бізнес. Досвід Яни Матвійчук

Яна Матвійчук з перших годин повномасштабного вторгнення активно почала допомагати країні. Протягом перших місяців Яна зібрала спільно з CEO Club Ukraine понад 170 мільйонів гривень на підтримку армії та українців. Згодом Яна створила благодійний фонд Women’s Aid International, який покликаний допомагати літнім людям, жінкам у кризі та вимушеним переселенцям у Дніпровському та Дарницькому районах міста Києва. За час діяльності Фонду допомогу було надано понад 1500 разів.

Важливо сказати й про те, що за час волонтерської діяльності Яна особисто стикнулася з бюрократією, неефективністю деяких українських чиновників та складнощами ввезення допомоги.

Яку допомогу надають волонтери?

З урахуванням тієї військової загрози, що постала з боку рф, активізувалися не тільки професійні волонтери, але й звичайні громадяни, які самостійно організувалися та почали підтримувати країну. Волонтери надають:

— допомогу армії (медикаменти, спорядження, зброя, транспорт та навіть військова техніка);

— підтримку вимушеним переселенцям (житло, одяг, продукти харчування, ліки, кошти та психологічна підтримка);

—  супровід під час реабілітації  постраждалих від війти (у тому числі поранених військових).

Перелік секторів, де задіяні волонтери, дуже широкий. Проте у масовому розповсюдженні волонтерства є і мінус. Люди, які без попередньої підготовки розпочали благодійну діяльність, не завжди можуть робити це якісно через незнання стандартів волонтерської діяльності. Особливо це стосується тих, хто працює з постраждалими від війни та тими, хто опинилися у скрутному становищі.

Волонтери «з народу». Міжнародні стандарти волонтерства

Задля здійснення якісної волонтерської діяльності, задіяним у цій сфері надзвичайно важливо знати, як мінімум, міжнародні стандарти. Коротко їх можна узагальнити до наступних принципів:

  1. Волонтерство з метою розвитку.

Передбачається використання навичок добровольців  для роботи з людьми та спільнотами з метою покращення якості їх життя та підтримки їхнього потенціалу для вирішення проблем малозабезпеченості та нерівності відповідно до цілей сталого розвитку. Волонтерська діяльність з метою розвитку має завжди бути спрямована на максимальний внесок та відповідальність.

  1. Відповідальне волонтерство.

Гарантується, що волонтерська діяльність визначається на місцевому рівні і призначена для задоволення потреб співтовариств так, як визначено цими спільнотами. Відбір та підготовка волонтерів гарантує, що вони зможуть здійснювати ефективну волонтерську діяльність у рівноправному партнерстві із співтовариством. При провадженні цієї діяльності не буде завдано шкоди членам спільноти та волонтерам.

  1. Ефективне волонтерство.

Результатом волонтерської діяльності є вимірні та стійкі покращення для малозабезпечених та маргіналізованих спільнот, які відповідають національній програмі розвитку країни та цілям сталого розвитку.

Вищенаведені приклади є загальними принципами волонтерства. Проте, після обрання волонтером сектору діяльності, важливо вивчити і вужчі стандарти діяльності, які є актуальними саме у обраному сегменті. Наприклад, для людей, котрі працюють з літніми людьми, вимушеними переселенцями, людьми з інвалідністю — недмінно треба знати, як поводитися з цими категоріями. Саме з метою покращення стандартів волонтерської діяльності благодійний фонд Women’s Aid International за підтримки Європейського Союзу проведуть тренінг «Комунікація з вразливими групами», де учасники навчаться вирішувати конфлікти, протидіяти стресу, повбавлятися емоційного напруження та спілкуватися з окремими категоріями людей.

Заявку на участь у тренінгу можна подати тут до 20 листопада 2022 року.

Статтю підготовлено за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Стаття відображає позицію благодійного фонду «Women’s Aid International» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Теги по теме

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле