Опубликовано:
10 января 2023

Волонтерство як бізнес. Чи заробляють благодійні фонди?

Ivan Kishchuk Новости 10 января 2023 Читать: 4 мин Просмотры: 338

Від початку повномасштабного вторгнення волонтерство в Україні почало стрімко розвиватися. Всі об’єдналися і допомагають армії, вимушеним переселенцям та постраждалим від війни.

Міністерство юстиції України за період з 24 лютого по 30 червня 2022 року зареєструвало 4365 організації громадянського суспільства. З них 3364 благодійні організації та 1001 громадська. Для порівняння, у 2021 році було зареєстровано 792 організації.

Заробіток і волонтерство

Волонтерська діяльність не приносить прибутків. Благодійні та громадські організації функціонують за кошти донорів, а тому мають подавати фінансові звіти. Окрім того, зараз всі працюють на перемогу, тому «схематоз» у роботі громадських організацій відсутній. У більшості так точно.

Яна Матвійчук у 2022 році заснувала благодійний фонд Women’s Aid International. Фонд надає допомогу літнім людям, вимушеним переселенцям та людям з інвалідністю у Дніпровському та Дарницькому районах Києва. Фонд є неприбутковою організацією. Яна Матвійчук організувала роботу так, що всі кошти від донорів та грантодавців йдуть безпосередньо на допомогу.

Державні органи vs волонтери

За волонтерськими організаціями пильно стежать і державні органи. Це насправді добре, бо так вдається вивести на чисту воду псевдо волонтерів, котрі займаються шахрайством. Проте з іншого боку правоохоронні органи у окремих випадках перевищують свої повноваження і перешкоджають діяльності волонтерів.

Так, ще у перші місяці війни стало відомо, що волонтерів почали затримувати правоохоронні органи за торгівлю гуманітаркою. Як це відбувалося? Правоохоронці самі провокували «злочин». Відомі випадки, коли до волонтера присилали людину, котра, ніби, хотіла придбати авто для друзів, які збираються на фронт. Волонтери продавали авто за таку ж суму, як і купляли. Але у момент передачі коштів їх затримували.

Яна Матвійчук також займається волонтерською діяльність, а у перші місяці навіть займалася оснащенням військових. Ще у травні 2022 року Яна записала відео, де розповіла про те, як чиновники перешкоджають діяльності волонтерів та громадських організацій.

Також Яна Матвійчук розповідала про скандал довкола Запорізького військового госпіталю.

Отже, заробляти на волонтерській діяльності неможливо, якщо робити все чесно. Справді, вести боротьбу з шахраями треба,  але правоохоронні органи мають це робити чесно та прозоро.

Публікацію підготовлено за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію благодійного фонду «Women’s Aid International» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле