Державний бізнес – приватизувати! Яна Матвійчук про заборону державі займатися комерційною діяльністю

Ivan Kishchuk Интервью 29 марта 2023 Читать: 4 мин Просмотры: 667

Державний бізнес завжди вважався важелем забезпечення економічного розвитку та підвищення рівня життя громадян. Але чи варто державі займатися комерцією і створювати національні підприємства? У цій статті ми розглянемо аргументи «за» і «проти» такого підходу та з’ясуємо, чому держава не повинна займатися комерцією.

яна матвійчук держпідприємства державний бізнес ярослав романчук приватизація державних підприємств
Яна Матвійчук виступає за приватизацію державних підприємств.

«За» державний бізнес?

Почнемо з переваг державних підприємств. По-перше, державні підприємства можуть забезпечити додаткові надходження до державного бюджету. Крім того, державний бізнес може давати робочі місця та стимулювати розвиток певних галузей економіки. Крім того, держава може контролювати ціни та якість продуктів і послуг, що вигідно споживачам.

 «Проти» державного бізнесу

По-перше, державні підприємства будуть конкурувати з приватним бізнесом і гальмуватимуть його розвиток. Результатом цього стане зменшення конкуренції та інновацій в економіці. Крім того, державні підприємства можуть стати корумпованими та використовуватися в політичних цілях, що легко призведе до зниження якості продуктів і послуг.

Слід також зазначити, що державний бізнес може бути занадто великим і складним для ефективного управління. Бюрократична структура державних підприємств зазвичай сповільнює процес прийняття рішень і занижує ефективність роботи підприємства. Крім того, на державний бізнес витрачається значна частина бюджетних коштів на фінансування та розвиток, що може стати тягарем для державного бюджету та обмежити можливості розвитку держави в інших сферах.

матвийчук яна ярослав романчук держпідприємства укрзалізниця укроборонпром
Економіст Ярослав Романчук вважає, що держава має продати свій бізнес.

Крім того, державні підприємства можуть мати меншу гнучкість і швидкість реагування на зміни ринкових умов, що може призвести до втрати конкурентної переваги та зниження ефективності у майбутньому

Отже, можна зробити висновок, що держава не повинна займатися комерційною діяльністю і не повинна створювати державні підприємства. Хоча державний бізнес може генерувати додатковий дохід і стимулювати економічне зростання, він також може мати негативні наслідки, такі як зниження конкуренції, корупція та зниження ефективності роботи.

Підприємиця Яна Матвійчук та економіст Ярослав Романчук вважають, що українській державі треба повністю заборонити займатися комерційною діяльністю. Держава як підприємець — це провал для економіки. Чому державний бізнес не може існувати – дивіться у новому відео:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле