«Відкривайте, податкова». Гетманцев повертає перевірки бізнесу та підвищує ціни на паливо. Яна Матвійчук
Матвійчук Яна, волонтерка, засновниця креативної агенції ARENA CS, членкиня Борду Young Business Club про повернення корупційної перевірки бізнесу та підвищення цін на паливо.
Відміна перевірки бізнесу та стабільні ціни на паливо – це чи не єдині з ефективних рішень, яких бізнес добився у уряду протягом перших місяців війни. У березні 2022 року податок на пальне скоротили з 20% до 7%. Це було обумовлено дефіцитом палива через великий попит військових та руйнацію росією нафтопереробних підприємств.
Тоді таке рішення дозволило зменшити ціну на паливо та спонукало активніше ввозити паливо в Україну.
Ціни на пальне 2023
Данило Гетманцев заявив, що з липня 2023 року ПДВ на паливо знову повернеться до довоєнного рівня – 20%. Експерти вважають, що таке рішення Гетманцева підвищить ціни на пальне, але не створить дефіцит.
Яна Матвійчук вважає, що повернення ПВД на паливо до довоєнного рівня спровокує підвищення цін на всі продукти, що залежать від транспортування та перевезень.
За 2022 рік ціни на товари і послуги в Україні зросли приблизно на 23%. Інфляція у 2022 році склала понад 26%. Данило Гетманцев хоче ще більше «загнати» українців і спровокувати зростання цін.
Перевірки бізнесу
У березні 2022 року Кабмін України ухвалив постанову згідно з якою відмінялися всі позапланові перевірки бізнесу на час воєнного стану. Данило Гетманцев заявив, що скоро документальні перевірки бізнесу будуть повернуті.
Податкові перевірки, вважає Яна Матвійчук, є джерелом корупції серед податківців. Перевірки можуть бути ініційовані конкурентами чи податківцями, які побачили перспективу для наживи. Коли ці перевірки були під мораторієм – можливість хабарництва серед податківців зникла.
А повернення цих перевірок буде спонукати податківців брати хабарі, тероризувати бізнес.
Бачення подальшого розвитку податкової системи Гетманцева – це петля для українського бізнесу. Гетманцев ніяк не відступить від тези, що бізнес треба «общипати, як гусаків».
Робота бізнесу в Україні зараз – це питання збереження суверенітету країни, оскільки саме бізнес платить значну частину податків у казну. І зараз, навпаки, треба спрощувати податкове навантаження і сприяти розвитку бізнесів. Але Гетманцев наступає і бізнес має робити все можливе, щоб йому протидіяти.