Чому українці проти петиції Яни Матвійчук зі спрощення дозвільної системи на зброю

Ivan Kishchuk Новости 15 мая 2023 Читать: 5 мин Просмотры: 394

Спрощення дозвільної системи на зброю – це чи не найважливіше з рішень, які треба прийняти зараз. Війна з росією триває, але українці і досі мають проходити бюрократичне пекло, щоб отримати дозвіл на зброю або змушені платити хабарі. Чому треба провести спрощення дозвільної системи на зброю та як українці до цього ставляться – читайте у статті.

Петиція Яни Матвійчук
Яна Матвійчук ініціювала петицію про ліквідацію дозвільної системи на зброю.

Ініціаторка та координаторка руху «Українцям зброю», підприємиця Яна Матвійчук хоче реалізувати спрощення дозвільної системи на зброю. З цією метою волонтерка Яна Матвійчук створила петицію до Президента України щодо ліквідації дозвільної системи на зброю. Петицію підписали вже 7704 українці!

Підпишіть петицію Яни Матвійчук!

Петиція Яни Матвійчук до Президента України.
Яна Матвійчук написала петицію до Президента України.

Спрощення дозвільної системи на зброю: ЗА і ПРОТИ

Суспільство зараз розділилося на два табори: одні підтримують навіть радикальнішу легалізацію зброї – пропонують легалізувати для цивільних вогнепальну зброю, інші ж побоюються зброї і виступають навіть проти спрощення дозвільної системи на мисливську зброю.

Головними аргументами «проти» у дискурсі довкола теми легалізації зброї є:

1) Через зброю зросте кількість злочинів

Практика показує, що це не так. Міністр внутрішніх справ України заявив, що за час повномасштабного вторгнення в країні зменшилася кількість злочинів на 10%. А кількість майнових злочинів – крадіжок, розброїв – впала взагалі на 40%!

Тому говорити про те, що збільшення кількості власників зброї сприяє погіршенню криміногенної ситуації – абсолютно недоречно.

Яна Матвійчук є власницею зброї
Яна Матвійчук вчиться стріляти зі зброї.

2) Легалізації зброї хочуть лише бандити – простим людям вона не треба

У червні 2022 року у «Дії» провели опитування щодо вільного володіння зброєю. У опитуванні взяли участь 1 726 452 українці. 58% з опитаних висловилися «ЗА» вільне володіння зброєю і говорити про те, що понад 1 млн людей – це бандити, було би геть неправильно.

Насправді ж, ці 58%, хто виступили «ЗА» добре розуміють, що володіння зброєю – це питання самозахисту та безпеки. Кожен громадянин має мати право на захист свого життя та майна. Зброя – це лише засіб реалізації цього права.

3) Українці не готові. Ми перестріляємо одне одного

Досвід війни показав, що навіть якщо, фактично, безконтрольно роздавати вогнепальну зброю громадянам – злочинність не зростає. Озброєні громадяни стали доброю підтримкою регулярним військам та правоохоронним органам під час перших місяців повномасштабного вторгнення росії. Злочинці почали боятися, що у людей може бути зброя і перестали скоювати злочини.

українцям зброю
Яна Матвійчук — координаторка всеукраїнського руху «Українцям зброю!»

Окрім того, у нас є досвід сусідів, котрі теж входили колись до складу СРСР – Молдови. Там зброю легалізували вже понад 20 років тому. І нічого, як ми бачимо, не сталося. Люди отримали право на самозахист, а не на напад!

Спрощення дозвільної системи на зброю треба проводити негайно. І досі незрозуміло, чому країна у стані війни не дає право громадянам себе захистити від окупаційних російських військ, які вторгаються у домівки, грабують, катують і вбивають. Якби громадяни були озброєні – росіяни би задумалися чи варто їм заходити у двір українця. Саме тому Яна Матвійчук закликає ліквідувати дозвільну систему на зброю!

Підпишіть петицію Яни Матвійчук!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

logo-popup

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле

Заполните, пожалуйста, поле