Чому українці проти петиції Яни Матвійчук зі спрощення дозвільної системи на зброю
Спрощення дозвільної системи на зброю – це чи не найважливіше з рішень, які треба прийняти зараз. Війна з росією триває, але українці і досі мають проходити бюрократичне пекло, щоб отримати дозвіл на зброю або змушені платити хабарі. Чому треба провести спрощення дозвільної системи на зброю та як українці до цього ставляться – читайте у статті.
Ініціаторка та координаторка руху «Українцям зброю», підприємиця Яна Матвійчук хоче реалізувати спрощення дозвільної системи на зброю. З цією метою волонтерка Яна Матвійчук створила петицію до Президента України щодо ліквідації дозвільної системи на зброю. Петицію підписали вже 7704 українці!
Підпишіть петицію Яни Матвійчук!
Спрощення дозвільної системи на зброю: ЗА і ПРОТИ
Суспільство зараз розділилося на два табори: одні підтримують навіть радикальнішу легалізацію зброї – пропонують легалізувати для цивільних вогнепальну зброю, інші ж побоюються зброї і виступають навіть проти спрощення дозвільної системи на мисливську зброю.
Головними аргументами «проти» у дискурсі довкола теми легалізації зброї є:
1) Через зброю зросте кількість злочинів
Практика показує, що це не так. Міністр внутрішніх справ України заявив, що за час повномасштабного вторгнення в країні зменшилася кількість злочинів на 10%. А кількість майнових злочинів – крадіжок, розброїв – впала взагалі на 40%!
Тому говорити про те, що збільшення кількості власників зброї сприяє погіршенню криміногенної ситуації – абсолютно недоречно.
2) Легалізації зброї хочуть лише бандити – простим людям вона не треба
У червні 2022 року у «Дії» провели опитування щодо вільного володіння зброєю. У опитуванні взяли участь 1 726 452 українці. 58% з опитаних висловилися «ЗА» вільне володіння зброєю і говорити про те, що понад 1 млн людей – це бандити, було би геть неправильно.
Насправді ж, ці 58%, хто виступили «ЗА» добре розуміють, що володіння зброєю – це питання самозахисту та безпеки. Кожен громадянин має мати право на захист свого життя та майна. Зброя – це лише засіб реалізації цього права.
3) Українці не готові. Ми перестріляємо одне одного
Досвід війни показав, що навіть якщо, фактично, безконтрольно роздавати вогнепальну зброю громадянам – злочинність не зростає. Озброєні громадяни стали доброю підтримкою регулярним військам та правоохоронним органам під час перших місяців повномасштабного вторгнення росії. Злочинці почали боятися, що у людей може бути зброя і перестали скоювати злочини.
Окрім того, у нас є досвід сусідів, котрі теж входили колись до складу СРСР – Молдови. Там зброю легалізували вже понад 20 років тому. І нічого, як ми бачимо, не сталося. Люди отримали право на самозахист, а не на напад!
Спрощення дозвільної системи на зброю треба проводити негайно. І досі незрозуміло, чому країна у стані війни не дає право громадянам себе захистити від окупаційних російських військ, які вторгаються у домівки, грабують, катують і вбивають. Якби громадяни були озброєні – росіяни би задумалися чи варто їм заходити у двір українця. Саме тому Яна Матвійчук закликає ліквідувати дозвільну систему на зброю!
Підпишіть петицію Яни Матвійчук!